כללי

בייבי יוגה – 7 יתרונות לעשות יוגה עם התינוק

בייבי יוגה

יוגה היא לא רק למבוגרים! למעשה, זה יכול לתת לתינוקות כישורי חיים חשובים מאוד שיכולים לעזור להם להצליח בעולם. הנה הסבר מפורט יותר כיצד ללמד יוגה לפעוטות ולשימוש ביוגה בבית יכולה להיות השפעה חיובית על רווחתם של הבייבי הקטנים:

  1. יוגה עוזרת לתינוקות לנהל את החרדה שלהם. תרגילי הנשימה וטכניקות ההרפיה שנלמדו מתרגול יוגה יכולים לעזור לילדים עם ניהול מתחים. ללמד ילדים כיצד להפחית לחץ בצורה בריאה היא מיומנות חיים חשובה שתעזור להם כילדים וכמבוגרים.
  2. יוגה משפרת את הוויסות הרגשי של התינוק. יתרון נוסף של יוגה לילדים הוא שהיא עוזרת לילדים ללמוד להיות ברגע ההווה תוך רגיעה וקבלת מצב נפשי שליו, מה שבסופו של דבר משפר את הוויסות הרגשי שלהם.
  3. יוגה מגבירה את ההערכה העצמית של הפעוט. יוגה לילדים יכולה לעשות פלאים להערכה העצמית שלהם. שכלול התנוחה או שיפור האיזון והגמישות שלהם יכולים להעניק לילדים צעירים תחושת העצמה אישית.
  4. יוגה מגבירה את מודעות הגוף ואת תשומת הלב של הילדים. מעבר של מגוון תנוחות יוגה עוזר לילדים ללמוד על גופם ועל התנועות שהם מסוגלים לעשות.
  5. בייבי יוגה משפרת את הריכוז. אחד היתרונות העיקריים של יוגה לילדים הוא שסוגי המהלכים השונים דורשים מהילדים להתמקד ולעבוד על כישורי השינון שלהם – שניהם יכולים לתרגם לביצועים האקדמיים שלהם.
  6. יוגה מפתחת את הכוח והגמישות של הילדים. יוגה מסייעת לחזק את גופם הגדל של ילדים ועוזרת להם לשפר את הגמישות שלהם, מה שיכול להפחית את הסיכוי לפציעה.
  7. יוגה מלמדת משמעת ומפחיתה אימפולסיביות. יוגה יכולה להפחית התנהגויות מאתגרות בכיתה על ידי מתן מוצא פיזי לילדים לבטא את עצמם. זה גם מלמד ילדים על משמעת כשהם עובדים על ניקוי דעתם ושכלול התנוחות שלהם.
בייבי יוגה אמא וילד
בייבי יוגה אמא וילד

תינוקות הם יוגים טבעיים! הם מתפתחים באמצעות תנוחות יוגה, שיכולות לסייע במוטוריקה הגסה והעדינה שלהם.
יוגה עוזרת לשפר את דפוסי השינה הן במשך ותדירות, כמו כמו כן מעודד שינה לאורך הלילה.
תנוחות ומתיחות יוגה לתינוקות מסייעות בעיכול, עצירות ו להקל על גזים וקוליק.
יוגה מקדמת קשר בין הורים לתינוקות. שירים ופעילויות יוגה שובבות (ולראות תינוקות אחרים) עוזרים להפוך את
כל החוויה מהנה! כולל זמן בטן! טכניקות הרגעה מלמדות הורים לעזור לתינוקות להרגיע את עצמם. מגביר את המודעות לגוף, הן לתינוק והן להורה.
יוגה היא דרך מצוינת לאמהות לחזק את גופן, להרגיע את נפשן, להרגיש נינוח, ולחזור לכושר.
יוגה מפחיתה מתח הן להורים והן לתינוקות. בייבי יוגה יוצרת איזון בין כוח וגמישות בהתפתחות גופים, כך שהם מתחזקים ושומרים על הגמישות שאיתה הם נולדים.
יוזם אינטראקציה חברתית בסביבה לא תחרותית עבור שני התינוקות והורים טריים – זו דרך מצוינת להכיר אמהות ואבות טריים אחרים.
הרגלים בריאים שנלמדו בשלב מוקדם בחיים הופכים להרגלים בריאים בהמשך החיים.
תינוקות אוהבים יוגה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *