כללי

מהי דארמה יוגה?

דארמה יוגה

דארמה יוגה נקראת על שם סרי דהרמה מיטרה, מאסטר יוגה קלאסי של האטה-ראג'ה, אשר נולד ב 1939, והקדיש חמישים שנים מחייו לחוויה ישירה ולהפצה של יוגה כמדע קדוש. דהרמה מיטרה למד מסרי סוואמי קאילאשננדה, כלומר יוגי גופטה, שהיה אחד מחכמי הודו המודרניים ואמן גמור בכל תשע צורות היוגה: האטה, ראג'ה, קריה, ג'נאנה, ג'אפה, יאנטרה, לאיה, קונדליני ובהקטי יוגה.

סרי דרמה מיטרה בילה למעלה מעשור בלימודים עם הגורו שלו, שלוש שנים מהן עברו כעוזרו האישי של הגורו שלו. סרי דרמה מספר פעמים רבות את היום שבו התוודה בפני הגורו שלו שהוא כל הזמן מנסה להעתיק אותו פיזית, נפשית ורוחנית. יוגי גופטה הביט בו והצביע באצבעו ואמר: "זהו, בני – זה הטריק!" כאשר אתה מתאמן עם דהרמה, תשמע אותו לעתים קרובות אומר "תסתכל עליי", "תעתיק אותי", במקום לשמוע אותו נותן רמזים מפורטים או הוראות.

כאשר קיבל את ברכותיו של הגורו לעזוב ב-1975, סרי דרמה מיטרה, שלימד מאז 1967, הקים את מרכז הדהרמה יוגה בניו-יורק (DYCNYC). ה-DYCNYC ממוקם כעת בשדרה 23 ו-6 ומהווה מקדש לגוף, לנפש ולנשמה. אני ממליץ בחום לכל יוגי שמבקר בניו-יורק, בכל סגנון של יוגה שהם מתרגלים, לבקר במרכז ולהתנסות ישירות בתרגול ולמידה מסרי דרמה מיטרה וצוות המורים שם.

ההגדרה של דארמה יוגה

יוגה דהרמה היא סגנון יוגה המשלב טכניקות מיוגת האטה וסגנונות רבים אחרים עם פילוסופיה יוגית מסורתית ומדיטציה. זה נקרא לפעמים דהרמה מיטרה יוגה.

הדהרמה יוגה פותחה על ידי מאסטר היוגי Sri Dharma Mittra, תלמידו של יוגי גופטה; הוא המייסד של המרכז ליוגה דהרמה בניו יורק. הוא אולי ידוע בעיקר בזכות תרשים היוגה המאסטר שלו של 908 תנוחות, יצירת אמנות המתארת ​​908 אסאנות. מדריכים מוסמכים בטכניקת יוגה דהרמה מלמדים בכל העולם.

הסבר קצר

יוגה דהרמה כוללת סדרה מתקדמת של רצפי ויניאסה שנועדה לאפשר זרימה חופשית של אנרגיית פראנה במעלה ובמורד עמוד השדרה ובכל הגוף והנפש הפיזיים. התנוחות כוללות מתיחות, פיתולים, תנוחות איזון, כפיפות לאחור וכמה היפוכים. מכיוון שלדהרמה יוגה יש כמה סדרות ויניאסות, ניתן לתרגל אותה על ידי יוגים ברמה המתאימה לכישוריהם.

עם זאת, יוגה דהרמה היא יותר מהתרגול הפיזי. הוא משלב את כל שמונת איברי היוגה כפי שמתוארים בסוטרות היוגה. באופן ספציפי, יוגה דהרמה כוללת תרגילי נשימה של פראניאמה, מדיטציה ואפילו הדרכה על פילוסופיה יוגית ואורח חיים עם המטרה הסופית להגיע למימוש עצמי, או הכרת העצמי האמיתי.

לדהרמה יוגה שורשים בכל תשע צורות היוגה שהוזכרו לעיל, אך במהותה היא מערכת של האטה-רג'ה יוגה קלאסית. הוא מתמקד בשמונה איברי היוגה של מערכת האשטנגה יוגה של פטנג'לי ומדגיש את היאמאס והניאמות.

יוגה דהרמה מבוססת על אחימסה – אי אלימות או אהבה: אהבה כלפי עצמנו, כלפי אחרים, הכוללת את כל היצורים החיים ומשתרעת מעבר לחיות המחמד שלנו! Sri Dharma Mittra הוא שגריר מאורס של טבעונות. עם זאת, הוא אף פעם לא כופה רעיונות או השקפות. הוא מגדיר את אחימסה כמי שאינו מפריע לנוחותו של אף אחד. מכבד את כולם. כל אחד מתקדם בדרך בקצב שלו.

רק כאשר אנו מבוססים חזק באחימסה אנו מפתחים את מה ש-Sri Dharma Mittra מחשיב כתכונה החשובה ביותר: חמלה. הצורה הגבוהה ביותר של חמלה היא לראות את עצמנו באחרים. זהו סימן לתחילת המימוש העצמי. והמטרה של היוגה היא מימוש עצמי: להבין שאנחנו לא הגוף, אנחנו לא הנפש, אלא חלק מאלוהים או העצמי העליון, השוכב בצד ימין של הלב, וזה אותו דבר בכל לב. .

דהרמה יוגה שוזרת יחד תורות רבות על מנת לקרב את כל התלמידים אל המטרה של מימוש עצמי.

דהרמה יוגה כתרגול אסאנה הוא תרגול חינני ומאתגר. זה מאתגר מכיוון שהוא מעודד לעבוד לקראת התנוחות המלאות "בנחישות כועסת". רוב התנוחות מתקיימות לפרק זמן ארוך יותר מאשר בתרגולי ויניאסה, מה שמוסיף רמת קושי. עם זאת, זה עדיין יכול להיות תרגול דינמי. מעודדים את המתרגלים לנוע פנימה והחוצה מהתנוחות בחן, כמו רקדן. תנועה מאוחדת חשובה: לנוע יחד כדי ליצור מוח משותף או תודעה מאוחדת. בדרך זו התלמידים תומכים זה בזה מבחינה נפשית.

זהו תרגול שלם המתמקד בתנוחות היוגה העיקריות, שאחת החשובות שבהן, עבור סרי דהרמה מיטרה, היא מלך התנוחות, סירסאנה – עמידת ראש. דהרמה יוגה כוללת וריאציות רבות של התנוחה וכל שיעור לרוב כולל כמה מהן. Sri Dharma Mittra ידוע כמי שעמד על ראשו ללא תמיכה בידיו כלל – Niralamba Sirsasana!

מעודדים את המורים לתת רק רמזים חיוניים לכל תנוחה ולתת לתלמידים למצוא את התרגול שלהם, ולפעמים להשאיר מקום ושקט בחדר, כדי לאפשר לתלמידים להעמיק לתוך התרגול שלהם. נקודה מעניינת נוספת היא שאנחנו תמיד מובילים עם צד שמאל של הגוף, למעט בפיתולים, שלגביהם מתחילים בצד ימין.

לבסוף וחשוב מאוד, דהרמה יוגה היא תרגול מסור. Sri Dharma Mittra מזכיר לנו כל הזמן את תורתו של הבהגווד גיטה, שהצורה הגבוהה ביותר של תרגול רוחני אינה מדיטציה אלא ויתור על פרי הפעולה שלנו. זה חל גם על תרגול האסאנה. מעודדים את סאדהאקים (שואפים רוחניים) להציע כל תנוחה לעצמי העליון, מעבר למצופה מהתוצאות. לכן תרגול האסאנה הופך לקארמה יוגה. זה גם בקנה אחד עם הניאמה האחרונה, איסווארה פראנידהאנה, שנכנעה לאלוהי. כניעה זו מאפשרת לנו לחוות שחרור לכל תנוחה שיכולה לתת לנו טעימה של מדיטציה בתרגול האסאנה.

איך לתרגל דארמה יוגה?

לפי Sri Dharma Mittra, תרגול האסאנה הוא להביא "בריאות קורנת", כוח פיזי ולהשתחרר מכל המחלות. זה מגרה את הבלוטות ויכול לאפשר לנו גישה לגוף האסטרלי על ידי התרכזות בנקודות ספציפיות בגוף. הם מטהרים את הגוף ועוזרים ליישב את הנפש. אבל האסאנות הן רק הכנה למדיטציה. הם לא מטרה בפני עצמה. אם הזמן מאפשר, שיעורי דהרמה יוגה כוללים פראניאמה או תרגילי נשימה, כלי נוסף להתכונן למדיטציה. וכל שיעור מסתיים במדיטציה קצרה.

כשנשאל מה המשמעות של יוגה עבורו, השיב סרי דרמה מיטרה את הדברים הבאים:

"יוגה פירושה: לאחר התיישבות הנפש אל הדממה באמצעות תרגול של טכניקות יוגיות כמו שמירה על יאמה ונייאמה, להיות תמיד חמלה מאוד כלפי כולם, דרך כניעה מוחלטת של האגו, להיות ניחן בידע עצמי, עיסוק בהמון השתקפות ולבסוף הנחת דעתו על ברהמן, הכול יכול, במשך זמן רב, הנשמה האינדיבידואלית הופכת לאחד עם הנשמה האוניברסלית. האיחוד האלוהי הזה הוא יוגה. כל הטכניקות הן רק הכנות".

האימון עם Sri Dharma Mittra היה חוויה מדהימה. כאשר בקשר איתו, מתברר שהוא מאסטר יוגה אמיתי. טוב הלב שלו, הידע שלו והדרך בה הוא מעביר את זה הם ברכה עבור הסדאקות. הסנגהה כלומר קהילת הדהרמה יוגה, היא קהילה נפלאה, אוהבת ותומכת. אני גאה להיות חלק מזה ולהיות מסוגל לחלוק את תורתו של סרי דרמה מיטרה ב-More Yoga. אתה תהיה מאותגר בתרגול שלך, אבל תמיד בצורה שובבה, ותרגיש את האושר בסוף השיעור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *