כללי

10 הדברים הטובים ביותר לעשות לפני מדיטציה

דברים לעשות לפני מדיטציה

לשבת למדיטציה עשויה להיות אחד הדברים המאתגרים ביותר עבורך לעשות. כדי לעזור לך להצליח יותר במדיטציה, יצרנו רשימה של עשרת הדברים החיוניים לעשות כדי להתכונן לתרגול שלך. תרגול רשימה זו ייצור גם טקס טרום-מדיטציה שיקדם את המוח שלכם לעבור ביתר קלות למצב של מיקוד נפשי וריכוז. טיפים אלו יעזרו בכל סוג של מדיטציה כדי ליצור את החוויה המדיטטיבית הטובה ביותר האפשרית.

מה לעשות לפני מדיטציה

1 – הכן את החלל שלך.

הדבר הראשון שעליך לעשות לפני שאתה יושב ומדיט הוא להכין את החלל שלך. אם אין לך מרחב מדיטציה ייעודי, תצטרך להגדיר את המרחב שלך. אתה רוצה לסדר ולנקות ולהדליק נרות וקטורת. אסוף כל כלי מדיטציה אחרים שבהם אתה משתמש כמו חרוזי ג'אפה מאלה, צעיף או קערת שירה טיבטית או פעמון מדיטציה.

2 – תכין את הגוף שלך.

הדבר השני שצריך לעשות כדי להתכונן למדיטציה הוא להכין את הגוף שלך. לפני שאתם יושבים, אתם רוצים להרגיש נקיים ורעננים אז עשו אמבטיה, שטפו פנים, צחצחו שיניים או כל דרך אחרת לניקוי הגוף. ודא שאתה לא מרגיש רעב או צמא, או שאתה מרגיש שבע מדי. ודא שהלבוש שלך יהיה נוח לישיבה במדיטציה. טפל בכל נושא גוף אחר כך שתוכל להתמקד במדיטציה שלך.

3 – הסר הסחות דעת.

הדבר השלישי שצריך לעשות הוא להסיר כל הסחות דעת מהחדר מהחלל. השתק את הטלפון שלך להאכיל את חיות המחמד, לך לשירותים וטפל בכל נושא או מטלות מטרידות אחרות או כל דבר אחר שעלול להסיח את דעתך או להפריע לך במהלך המדיטציה.

4 – שחרר מתח.

לחלופין, אולי תרצה לעשות כמה מתיחות יוגה, או כמה סוגים אחרים של תנועות כדי לשחרר מתח שאתה מחזיק בגופך. החלקים בגופך שכואבים וכואבים במהלך הישיבה שלך הם המקומות שבהם אתה רוצה למקד את המתיחות שלך.

5 – קבע את המושב שלך.

הדבר החמישי שצריך להתכונן למדיטציה הוא לקבל תומכים כלשהם לתנוחת הישיבה שלך. אם אתה צריך בלוקים או שמיכות או כריות, ודא שכולם נוחים וקרובים. ודא שיש לך יותר ממה שאתה עשוי להזדקק כדי שלא תצטרך לקום באמצע האימון כדי לתפוס משהו.

6 – אסוף את הכוונות שלך.

דרך רבת עוצמה לעודד הצלחה במדיטציה היא להזכיר לעצמך את הכוונה שלך או לקבוע כוונה חדשה לתרגול שלך. כוונה זו היא המוקד והמטרה העיקרית של מה שאתה רוצה להשיג במדיטציה שלך. תזכיר לעצמך את זה ממש לפני שאתה עושה מדיטציה תעמיק את המיקוד שלך ואת הנחישות שלך.
התחייבו לחלוטין לתרגול שלכם והחליטו על משך הזמן.

7 – זה יהיה מועיל להתמסר ולהתחייב לחלוטין לתרגול.

חשוב גם להחליט את משך הזמן לשבת שלך. כמה זמן אתה הולך לשבת ולהתחייב על משך הזמן הספציפי חשוב מאוד. קל לסיים את המדיטציה שלך מוקדם או להתחיל פשוט. זה קל. אם לא תגדיר שעה ספציפית, יהיה קל לסיים מוקדם או למצוא תירוץ לקום באמצע. חָרִיצוּת

8 – הגדר טיימר.

כדי לסייע בהתחייבותך לאורך זמן, מומלץ להשתמש בטיימר. לפני שאתה יושב, מצא את הטיימר שלך והגדר אותו לשעה מסוימת. שקול לתת לעצמך דקה או שתיים נוספות כדי להתמקם בתרגול שלך.

9 – תחדד את היציבה שלך.

כשאתם יושבים למדיטציה, קחו כמה רגעים כדי לתת לעצמכם להתיישב בתנוחת הישיבה שלכם. בצע התאמות כלשהן ליציבה שלך כך שעמוד השדרה שלך יהיה ארוך וגבוה, ושהגוף שלך נתמך בכמות המינימלית של מתח שרירי. תנוחה נוחה חיונית לתרגול מדיטציה מוצלח.

10 – התאם את הנשימה שלך.

לבסוף, הרשו לעצמכם להתמקם בחוויית הנשימה שלכם. הקדישו מספר רגעים כדי לעדן את הנשימה ולעודד אותה להאט ולהעמיק. אם פראניאמה היא חלק מהתרגול שלך, ייתכן שתרצה להשתמש בטכניקות נשימה ספציפיות כדי לעזור להרגיע או להמריץ את הגוף והנפש שלך.

לסיכום

אם אתה מתחיל במדיטציה, נסה לא להתמודד עם הכל ברשימה זו בבת אחת. ייתכן שתרצה גם להתנסות עם כל אחד מהם כדי לאמוד את ההשפעות האישיות על סשן המדיטציה שלך. אם אתה שוכח אחד מהשלבים האלה, הרשה לעצמך טוב לב, חמלה וסבלנות לצמוח לתוך התרגול. אני מקווה שיצירת יותר טקס טרום-מדיטציה יעודד את דעתך לשוטט פחות ותהיה ממוקד יותר ברגע הנוכחי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *