כללי

האם ניתן להתחיל חוגי יוגה בכל גיל ואיך זה תורם להתפתחות הגוף

האם ממולץ להתחיל חוגי יוגה בכל גיל

חוגי יוגה

העיסוק בספורט אהוב מאד על ילדים ועל מבוגרים רבים. אחד מענפי הספורט האהובים ביותר הוא יוגה וזאת לאור היתרונות הרבים שלו. חוגי יוגה אשר מועברים על ידי מדריכים ומדריכות בעלי ידע וניסיון רב, כוללים הרבה מאד תרגילים אשר לכל אחד מהם יש מטרה.

תרגילי היוגה מעניקים לכל מתאמן המון גמישות באיברים השונים. מי שמתאמן פרקי זמן ארוכים בקטגוריה זו, נהנה מכך שהרבה יותר קל לו להניע את הרגליים ואת הידיים בכל סיטואציה בחיי היום יום. חוגי יוגה מתקיימים באווירה רגועה תוך השמעת המוסיקה המתאימה ולכן היא מעניקה לכולם זמן קסום, שבו יש רוגע ושלווה לאורך כל השיעורים.

מי שמתמקצע ביוגה, מבצע עם הזמן גם עמידות ידיים ועמידות ראש והאימונים הללו מעניקים לו רוח ספורטיבית עצומה במהלך חייו. זה ניכר בכך שרבים מהם בוחרים ספורט נוסף כמו אימוני אופניים בשטח או ספורט אתגרי בים.

זאת כיוון שהיוגה הוא ספורט איטי יחסית ולכן הם מחפשים לאיזון ספורט שיש בו הרבה מאמץ ורמה גבוהה של אדרנלין. יש שמשלבים חוגי יוגה עם ריצה ואף ריצת מרתון ואחרים שמעוניינים להניף משקולות, להתמתח עם הגומיות האיכותיות של TRX ועוד.

חוגי יוגה לכל גיל 

העיסוק ביוגה מאפיין בדרך כלל צעירים ומבוגרים. הם מגיעים באופן קבוע פעם או פעמיים בשבוע אל מרכזים שיש בהם גם חוגי יוגה ונהנים מכל דקה. לצורך כך הם רוכשים ציוד עזר כמו מזרן יוגה עבה או משטח יוגה.

נוח מאד לשאת את המזרן בתוך תיק נשיאה וכך לשים אותו על אחת הכתפיים בדרך אל החוג. מעבר לכך רבים רוכשים כרית יוגה או גלגל יוגה לצורך שימוש שוטף בחוג. יש גם אוהבי יוגה שנהנים להתאמן בבית עם שידור איכותי של אימון יוגה, שכולל את כל התרגילים האהובים כמו ברכת השמש הקטנה וברכת השמש הגדולה. 

נוחות מקסימלית באימונים 

לאור התרגילים הייחודים שמאפיינים את חוגי יוגה, הגברים וגם הנשים רוכשים בדרך כלל מכנסי יוגה ארוכים לנשים או לגברים ובקיץ קיימים גם מכנסי יוגה קצרים. הגזרות של המכנסיים הללו מותאמות לעובדה שהמתאמנים מבצעים סוגים שונים של תרגילים שמצריכים גמישות ולכן הטרנד האופנתי של המכנסיים הללו, הם האופציה הנוחה ביותר עבור כל אחד מהם. 

יוגה בבית הספר 

חוגי יוגה מעניקים המון שלוות נפש לילדים ולכן במקרים רבים מדריכים מגיעים אל הכיתות בבתי הספר השונים ברחבי הארץ ומעניקים לילדים שיעור או כמה שיעורים של יוגה להנאתם המלאה. יש ילדים שבעקבות ההתנסות הזו מעוניינים להירשם לחוג זה וכך הם מגיעים למתנ"ס או למתחמים פרטיים ונהנים מהחוג המרגיע. 

לא אחת הם מנמנמים לצלילי המנגינות הנעימות במדיטציות ולאחר מכן הם מתעוררים מלאים באנרגיה כך שיש להם המון כוח לעיסוקים האחרים שלהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *