כללי

היתרונות של יוגה תאגידית

יוגה תאגידית

אם אתה חושב שיוגה ארגונית יכולה לעזור לעסק הספציפי שלך, צור איתי קשר כאן כדי לקבוע מפגש יוגה פרטי וירטואלי עבור החברה או המותג שלך!

עם זאת, אם אינכם בטוחים מהי יוגה ארגונית, הגעתם למקום הנכון..

מהי יוגה תאגידית?

יוגה ארגונית היא יותר מסתם רכישת כיסא יוגה לעובדים שלך, זוהי צורה של בריאות ארגונית המלמדת יוגה באמצעות מתיחות ותנוחות יוגה פשוטות, טכניקות נשימה ותרגילי מדיטציה/מיינדפולנס לצוות התאגידים. המטרה העיקרית של היוגה הארגונית היא לשפר את הרווחה הנפשית/גופנית של מקום העבודה תוך חיסכון לתאגיד בכסף בכל הנוגע להוצאות הקשורות לעובדים.

תוכניות יוגה אלו מתנהלות בדרך כלל באחת משלושת הדרכים הבאות:

 1. סבסוד מלא: המעסיק מציע את השיעורים ללא תשלום לעובד (מומלץ מאוד להפגין תמיכה ולטפח מערכת יחסים טובה יותר בין הנהלה ברמה גבוהה לעובדים ברמת הכניסה)
 2. סובסידיה חלקית: דמי הכיתה משותפים לעובד ולמעסיק (נהדר גם להראות תמיכה מהנהלה ברמה גבוהה)
 3. אירוח: המעסיק מציע מקום במשרד לזמן השיעור והעובדים משלמים באופן פרטני עבור שיעורים (אפשרות זו מתאימה ביותר לתאגידים קטנים יותר שיש להם את השטח, אבל פשוט לא יכולים להרשות לעצמם סובסידיות)

מדוע יוגה תאגידית הופכת לפופולרית כל כך?

יוגה הופכת פופולרית יותר ויותר ברחבי העולם, במיוחד במקום העבודה. חברות רבות מכירות כעת בערך היוגה ומציעות שיעורים לעובדיהן כחלק מתוכניות הפחתת המתח והבריאות הארגונית שלהן במהלך יום העבודה וגם מציעים את זה כאלטרנטיבה נוספת עבור יום גיבוש לעובדים.

הנה כמה נתונים סטטיסטיים שכדאי לזכור כאשר אתה לומד יותר על הפופולריות הגוברת של יוגה ארגונית:

 • לחץ בעבודה עולה לחברות אמריקאיות כ-300 מיליארד דולר מדי שנה עקב היעדרות, ירידה בפריון, תחלופת עובדים ודמי רפואה, משפט וביטוח ישירים. (המכון האמריקאי ללחץ)
 • מתח הוא הגורם לכמעט 90% מביקורי הרופאים בארה"ב (המכון האמריקאי לסטרס)
 • חברות מוציאות 14,000 דולר לעובד בשנה על אובדן תפוקה הקשורים רפואית. (CorSolutions, Inc.)
 • עובדים המדווחים שהם לחוצים סובלים בעלויות בריאות הגבוהות בכמעט 50% מעובדים אחרים. (המכון הלאומי לבטיחות ובריאות בעבודה)

זו הסיבה שחברות כמו בנק צ'ייס מנהטן, פורבס, HBO, GE, חברות ברוקרים בוול סטריט ועשרות של Fortune 500 כמו נייקי, אפל, הארפו, מוטורולה, גוגל וג'נרל מוטורס מיישמות תוכניות בריאות. כדי להוסיף לכך, יותר ויותר חברות ברחבי העולם, קטנות כגדולות, מיישמות תוכניות בריאות על בסיס יומי!

באמצעות תרגול קבוע, יוגה ידועה כמגבירה את האנרגיה ומשפרת את בריאות הנפש והגוף שלהם באינספור דרכים. זאת, יחד עם מאות סיבות אחרות לכך שחברות רוצות שיוגה תהיה חלק מתוכניות הבריאות החדשות/הקיימות שלהן.

לדעתי, אחת הסיבות העיקריות לשלב יוגה במקום העבודה היא העובדה שיוגה עוזרת לנו לפתח מודעות להשפעות הלחץ בחיינו, ועוזרת לנו ללמוד איך לנהל/לעצור אותם מלהשפיע עלינו לרעה. הטבות אלו יזרמו באופן טבעי מהפרטים למקום העבודה שהם תורמים לו, מה שהופך אותו למושך עוד יותר עבור המעסיקים.

יוגה אינה דומה לרוב שגרות האימון מכיוון שיוגה ידועה כמבטלת עייפות ומייצרת אנרגיה במקום לקחת אנרגיה, כל אלו מובילים לפרודוקטיביות גבוהה יותר ולמורל מוגבר. בנוסף, יוגה משפרת את בריאות הלב וכלי הדם שלנו, היא מגבירה את הכוח והגמישות שלנו, בונה ריכוז ותחושת ערך עצמי גבוהה יותר ומפחיתה מתחים ומתח נפשיים ופיזיים.

יוגה מתאימה לכולם מכיוון שהיא בעלת השפעה נמוכה והיא תרגיל רב-תכליתי שניתן לשנות עבור אנשים מכל רמות המיומנות ודרגות הגמישות, מה שהופך אותה למושלם עבור סביבת העבודה!

בסך הכל, מדובר בתרגול רב-תכליתי שיש לו אינספור יתרונות. עבור תאגידים, הפחתת המתח היא ללא ספק ההיבט החשוב ביותר של יוגה בכל הנוגע ליצירת תרבות עבודה בריאה נפשית וחיסכון בכסף בעלויות העובדים הקשורות ללחץ המפורטות לעיל.

איך נראה עתידה של יוגה תאגידית?

במילים פשוטות, העתיד של היוגה הארגונית נראה מדהים! יום אחד, תוכניות בריאות יהיו הנורמה, ומכיוון שיוגה תהיה אחת הדרכים המגוונות ביותר לבנות תרבות של חוזק נפשי ובריאות גופנית טובה, אני רואה שהיא משחקת תפקיד עצום בעתיד של הבריאות הארגונית.

בסופו של יום, החברות והעובדים ייהנו מהיוגה הארגונית המיושמת בתוכניות הבריאות שלהם. אם לחברה אין כבר תוכנית בריאות, אז זו דרך מצוינת להתחיל לשלב את החשיבות של בריאות נפשית/פיזית בתרבות החברה.

ככל שבריאות הנפש הופכת בראש סדר העדיפויות, העובדים רוצים תרבות חברה בריאה שדואגת לרווחתם הנפשית. לכן, תכנית יוגה ארגונית תמשוך גם עובדים נוספים בעלי תחושת ערך עצמי. זה יכול לשמש גם כמסנן נוסף כאשר חברה מחפשת עובדים פוטנציאליים שמתאימים לתרבות שלהם!

היתרונות יכולים להימשך לנצח, אבל הנה היתרונות העיקריים שיהוו את עמוד השדרה של סצנת היוגה הארגונית.

הטבות החברה כוללות:

 • הורדת עלויות טיפול רפואי הקשורות ללחץ
 • פחות תביעות היעדרות ונכות
 • פרודוקטיביות גבוהה יותר
 • מקום עבודה הרמוני יותר
 • שיפור המורל הכללי
 • שירות לקוחות טוב יותר
 • פחות תחלופת עובדים
 • כוח עבודה מרוצה ושמח יותר

כל זה הגיוני כאשר אתה מסתכל על מחקרים אחרונים על תוכניות בריאות באתר העבודה. הם שמו לב שתאגידים הרוויחו 3-6 דולר בחיסכון על כל 1 דולר שהושקע בתוכניות בריאות. זה מצביע על כך שחברות המציעות יוגה ותוכניות בריאות אחרות לעובדיהן מפחיתות את דמי ביטוח הבריאות השנתיים שלהן, מה שמשפר את השורה התחתונה שלהן. כמו כן, אותו מחקר הראה יותר מ-25% הפחתה ממוצעת בעלויות הבריאות עבור התוכניות המתוכננות היטב (American Journal of Health Promotion).

לחסכון זה יש קשר רב עם הורדת עלויות התפעול. הסיבה לכך היא שההטבות שיוגה מציעה לעובדים יכולות לסייע גם בהורדת מספר ימי המחלה ותביעות הנכות של העובדים.

ליוגה יכולה להיות השפעה חיובית על היכולת של האדם להפחית מתח, להגביר את המיקוד ולגלם ביטחון עצמי. כמקום עבודה, כל הדברים האלה יכולים להוביל לפרודוקטיביות גבוהה יותר, סביבת עבודה הרמונית יותר ותחושת מוסר כללית מוגברת. אין זה פלא שהחברות הללו מבינות כל כך הרבה חיסכון עם התוכניות האלה!

בסך הכל, הצעת שיעורי יוגה בעבודה היא פתרון בעלות נמוכה לרבות מהעלויות הגדולות ביותר הקשורות לעובדים של עשיית עסקים. עבור חברות המעוניינות להפיג את הלחץ במקום העבודה, להפחית את הוצאות הבריאות וליצור תרבות עבודה ששמה דגש על רווחה נפשית ופיזית, יישום שיעורי יוגה היא הדרך הפשוטה והחסכונית ביותר לעשות זאת!

בסופו של יום, תאגיד טוב רק כמו האנשים שמנהלים אותו. מכיוון שתוכנית יוגה ארגונית תועיל ישירות לבריאות העובדים שלך, התוכנית תשפר את בריאות החברה שלך.

זה מוביל אותי להטבות האישיות שהעובדים יקבלו..

הטבות לעובדים כוללות:

 • שיפור ריכוז, כישורי קבלת החלטות ויכולת להתמודד עם עומסי עבודה גדולים
 • תחושת הכרה טובה יותר, בשל המאמצים המודעים של ההנהלה העליונה המשקיעה ברווחה הנפשית/פיזית של העובד שלהם
 • הקלה על מאמץ ראש, צוואר וגב, נדודי שינה, תסמונת התעלה הקרפלית, לחץ דם גבוה ופציעות הקשורות לעבודה כתוצאה מתנועות חוזרות
 • שירות לקוחות טוב יותר
 • יותר הגשמה מהעבודה שהם מייצרים
 • השקפה ויחס משופרים לעבודה
 • רווחה מוגברת במקום העבודה
 • הפחתת עלויות אישיות הקשורות למחלות והיעדרות הקשורות ללחץ
 • שיפור פרודוקטיביות, מיקוד ויכולת חשיבה ברורה במצבי לחץ

רשימת ההטבות הזו יכולה להימשך עוד ועוד, תרתי משמע. הסיבה לכך היא שהעובדים (יחד עם כל רמות ההנהלה) יקבלו את ההזדמנות להירגע וללמוד כיצד לווסת את מערכת העצבים הסימפתטית שלהם, שהיא השליח שלנו לתגובת לחץ.

על ידי לימוד טכניקות נשימה מודעת במהלך היוגה, אנו יכולים לתמרן את תגובות הלחץ שלנו. עכשיו, זה כנראה הגיוני שעבודת נשימה היא אחד ההיבטים העיקריים של רוב צורות היוגה, אז כשזה מגיע לחיזוק היכולת שלנו להתמודד עם לחץ במקום העבודה, תמיד יהיה דגש גבוה יותר על הנשימה בכל פעם שאני נמצא להחזיק מקום בתוך תאגידים.

לבסוף, הטכניקות הללו לא רק יעזרו להם במקום העבודה, אלא גם יעזרו להם בכל תחומי החיים! כפי שאמרתי קודם, לחץ הוא הגורם לכמעט 90% מביקורי הרופאים בארה"ב, כך שאם העובדים לומדים כיצד לווסת את הלחץ באמצעות הנשימה, תנוחות הגוף ותרגילי תשומת לב, ביקור בבית חולים יהיה הדבר האחרון שלהם. שימו לב בפעם הבאה שהם מוצאים את עצמם חווים רמות גבוהות של מתח או התקפי חרדה/פאניקה.

עבור תאגיד, ההטבות האלה לעובדים פשוט לא יסולא בפז..

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *