כללי

כושר קרבי או כושר גופני

כושר קרבי או כושר גופני

כושר קרבי או כושר גופני? האם יש הבדל ביניהם באמת? ומה המשמעות של כל אחד.

מאמר זה נכתב ע"י כלל מגבשי יחידות החוד הישראליות וזו במטרה להוכיח לכם מדוע באמצעות הכנה יעודית וממוקדת של כושר קרבי כאשר שימת הדגש בו תהיה על הפן הפיזי ( הכושר הגופני ) אשר מהווה הבסיס ממנו נשלח זורועות לכלל המקוצועות בהם תדרשו לעמוד ואותם נבקש למצוא בכם

כפי שכולכם שמתם לב בשנים האחרונות מתבצעים שינויים מהותיים ביחידות החוד הצהליות כאשר המשמעותי שבהם הוא כוח האדם העירוני שכבש את מקומות בני הישוב והקיבוצים המוכרים לכולנו.

איך אחרי מעל מספר עשורים מבצעים שינוי כל כך מהותי – מה השתנה ? 

בשונה ממתכונת חבר מביא חבר בהם פעלו יחידות העלית כיום על מנת להעפיל לאחת מהן תתבקשו לעבור סדרת מיונים פיזיים מנטליים ודינמים מהם יאותרו עשרות בודדים בלבד, מי מבינכם שיפנימו כי הכנה נוקבעת ומיקצועית היא הסוד הטמון בחתימת תכנים אגרסיבים אלו בהצלחה, כך שלמעשה כושר גופני לענייננו מהווה אגף קטן בלבד מתחום ה- הכנה לצהל המדובר במאמרינו

מהם המיונים האלו אותם נתבקש לעבור ובאיזה גיל ?

כלל מערך יחידות הקצה הצהליות מחולקות לשלוש שכבות כאשר הראשונה היא סיירות העלית השניה חטיבת הקומנדו ( יחידת מגלן, יחידת דובדבן יחידת אגוז ) והשלישית היא הגדסרים החטיבתיים.

את המיונים לשכבה הראשונה תחלו כבר בגיל שבע עשרה ע"י יום מיון בודד ואגרסיבי המושתת על תכנים פיזים בלבד אשר באמצעותם יעלו לבדיקה היכולות המנטליות והחוסן הנפשי שלכם.

חוליות בשרשרת בלתי ניתנות להפרדה משום שמלכתחילה תרגילים פיזיים אלו מיועדים להביא אתכם לרמות קיצון שרק גוף חזק ומנוסה יעמוד בהם וכף תעמדו כחזקים בולטים חסינים מפני אחרים.

מיון זה עונה לשם יום סיירות המהווה קרש הקפיצה שלכם לשלב הבא עליו נפרט מיד.

השלב השני הינו גיבוש של חמישה ימים בהם תעברו סדרות של תכנים מגוונים וייעודים באמצעותם ינתחו סגל הגיבוש את עולם הערכים לצידו הגעתם והכל במעטפת סיר לחץ ותנאי קיצון אותם שורדים בד"כ כחצי מהמתמודדים כדי שרק מאה מהם יתקבלו בפועל.

אם להיות מדויק מדובר בארבעה גיבושים, גיבוש מטכל האחוד, גיבוש שייטת 13 האחוד ( אליו ניתן להגיע בנוסף דרך גדנע צלילה ) גיבוש חובלים וגיבוש צוללות ובהם תפגשו נציגים גם מחטיבת הקומנדו שיגיעו לאתר אתכם במידה ולא תבחרו ע"י סיירות העלית.

חשוב לציין כי באם תבקשו להגיע ליחידת 669 תתבקשו לעבור גיבושון נוסף העונה לשם גיבוש 669 המגיע כמיון שלישי לאחר הגיבושים הנזכרים לעיל.

איך מתכוננים לסוג מיונים שכאלו ? 

חוגי הכנה לצבא וכושר קרבי זהו הסוד לצלוח מיונים מורכבים ומאתגרים שכאלו אבל גם כאן צריך לדעת לאן להגיע אחרת תיפלו בן הכיסאות. 

מדובר במערכת משומנת אליה אני משתייך שכיום עומדת בראש הפרמידה ולקחה על עצמה את כובד האחריות והנטל להתחייב למשתתפיה לשירות ביחידות העלית וזו תחת קורס משתכלל הפועל מעל עשור ולו אחוזי ההצלחה הגבוהים ביותר בתחום בצורה חד משמעית ויוצאת דופן אליו נחשפתי כמגבש שמצא ובדק כי חצי מלוחמי היחידה אותה הוא מוביל יוצאים עומדים כבוגריו.

מה תעברו כחלק מאותו הליך הכשרה יוקרתי ומבטיח ?

כחלק מהליך ההכשרה יחשפו משתתפינו לתכנים אקסקלוסיבים המגיעים היישר ממיוני היחידות המיוחדות ביניהם אימוני כושר גופני שגרתיים , סאגות הכנה ייחודיות המועברות ע”י אנשי המקצוע המובילים בענף מקצועות הספורט והפסיכולוגיה, ימי דמה אותם תבצעו לצד סיירות העלית איתן אנו עובדים בשת”פ, סדנאות העשרה אותם תעברו תחת בוגרינו מהשירות וגופי הביטחון השונים ואלו בליווי מערכת טכנולוגית שהקדימה את זמנה אשר פותחה ע”י האגף הרביעי בחברה שתפקידה הוא ולנתב את מועמדינו ליעדים להם אחוזי המעבר הגבוהים ביותר לפי מכלול כלל היכולות אותן נאתר בהם.

האם הם מסוגלים להבטיח הצלחה ? 

מעל עשור של פעילות בה נחתמה אותה חברת כושר קרבי כגוף הבלעדי והמוביל בישראל שמסוגל להבטיח ולהתחייב לכם לשירות מאתגר וחוצה גבולות ביחידות העלית של צה"ל ולפי מטרותיכם האישיות. 

אך חשוב לציין כי כגודל ההבטחה גודל ההשקעה, משתתפי הקורס מתבקשים לשים את הליך ההכשרה בראש סדר העדיפויות שלהם היות וזהו הליך מנפה הפועל במתכונת זהה למערך יחידות החוד של צה"ל כך שמי מכם שיוריד רגל מהגז ולו לרגע ימצא עצמו מנופה החוצה. 

ומנגד, אין מה להילחץ היות ומי מכם שמבקש להעפיל ליחידת עלית מבין שללא התמדה, יציבות והשקעה בלתי רגילה מקומו יהיה שייך לאחר. 

אם אתם מבקשים להבטיח לעצמכם את הפסגה עליה חלמתם, יחידה שקרצה לכם עוד מגיל צעיר שלעמוד כחלק משורותיה הוא פשוט חלום שיתגשם, אין לכם רגע נוסך לבזבז, בהצלחה!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *