כללי

יתרונות לשימוש ברצועת יוגה

רצועת יוגה

שימוש ברצועת יוגה היא דרך טובה להכניס עזרה עצמית לתרגול היוגה שלך. לא משנה מה רמת הניסיון שלך ביוגה, רצועה יכולה לספק עזרה שימושית בתמיכה, יישור והיציבה. אבל רצועה או בלי רצועה, אתה יכול להתחיל לחמם את השרירים ולעבוד על הגמישות שלך.

זכור לא להתרגש מדי ולמשוך את עצמך לתנוחות בכוח! הקשיב תמיד לגוף שלך, ותן לגוף שלך להיפתח בזמן שלו כשאתה משתמש ברצועה.

אולי ראית רצועת יוגה בסטודיו שלך ליד גושי הכריות ותהית למה אתה צריך אותן. רצועות יוגה הן כלי מצוין להפוך את המתיחות לבטוחות ונגישות יותר והן יכולות להיות שימושיות במיוחד למתחילים.

אני באופן אישי תמיד מתאמן עם רצועת יוגה כדי לקדם את התרגול ולהפוך אותו למהנה יותר. אבל למה בדיוק מתאימה רצועת יוגה? את זה הרבה לא יודעים ובמאמר זה נפרט הכל.

מהם היתרונות בשימוש ברצועת יוגה?

אביזרים יכולים להיות כל כך מועילים לתרגול יוגה, ויכולים להיות שימושיים בכל הרמות, לא רק מתחילים! להלן הדרכים השונות שבהן שימוש ברצועת יוגה בתרגול שלך יכול לעזור לך:

תיקון תנוחות

זה בהחלט היתרון הגדול ביותר של רצועת יוגה בשבילי. חלק מהאנשים כל כך ממוקדים להיכנס לתנוחה מסוימת עד שהם מזניחים לחלוטין את התנועה הנכונה.

אתה רואה הרבה תלמידים עם גב מעוגל קדימה, או יישור ירך לא נכון בתנוחות כמו תנוחת בתולת ים. זה בגלל שלוקח קצת זמן להתאים את "מנטליות היוגה" של לא לדחוף חזק מדי ולהקשיב לגוף שלך.

אנו תמיד מנסים לדחוף את עצמנו לגבולותינו בכל ספורט, כך שזה רק טבעי שנתקרב ליוגה באותה מנטליות בהתחלה. הבעיה היא שיישור לא נכון יכול להיות מסוכן למדי ולהוביל לכאבי גב או לתחושת כללית של חוסר בריאות-ההפך הגמור ממה שאנו מנסים להשיג.

רצועת יוגה מאפשרת לנו לתרגל תנוחות עם יישור נכון ללא סכנת פציעה.

קידום התרגול

כפי שצוין קודם לכן, זו לא אמורה להיות המטרה העיקרית של תרגול יוגה, אך שליטה בתנוחה חדשה יכולה להניע ולגרום לנו להרגיש טוב לגבי התרגול שלנו ולהודות על הדברים שהגוף שלנו יכול לעשות. על ידי שימוש ברצועת יוגה אנו יכולים לגשת לתנוחות שהיו בלתי אפשריות לנו בעבר, ולקבל תחושה כיצד התנוחה אמורה להרגיש.

כף הרגל שלי עדיין לא נוגעת בראשי, אבל עכשיו אני יודע איך צריך ליישר את הירכיים והידיים שלי. אני פשוט ממשיך לתרגל את התנוחה עם רצועת יוגה עד שבסופו של דבר ארגיש מוכן להסיר את הרצועה ולגעת בבהונות בבטחה עם הראש. אותו דבר לגבי כל תנוחה אחרת – אם תמשיך לתרגל אותה עם רצועה והיישור הנכון, בסופו של דבר תגיע לנקודה שבה תוכל לבצע את התנוחה המלאה ללא אביזרים.

רצועות יוגה הן לא רק למתחילים. תמיד יש דרכים לשפר את התנוחות, לא משנה עד כמה התרגול מתקדם. הם נהדרים במיוחד למתחילים מכיוון שהם מאפשרים לקבל תחושה של איך זה צריך להרגיש.

שיפור המתיחות עם רצועת יוגה

בגלל היישור הטוב יותר המתיחות שלך לא רק ירגישו עמוקות יותר, אלא גם הרבה יותר טובות. לא ידעתי מה אני מפספס עד שהתחלתי להתאמן עם רצועה! אם אין לך רצועה בהישג יד, תוכל גם להשתמש במגבת, צעיף או חגורה בהתחלה, אך אני ממליץ לקנות רצועה אם תחליט להמשיך בתרגול עם אביזרים.

אז איך בדיוק צריך להשתמש ברצועת יוגה?

לפני שתתחיל להתאמן עם רצועה אתה רוצה לוודא שאתה מקבל את הרצועה הנכונה. לדוגמא רצועת כותנה למניעת פציעות/חתכים. אם אתה גבוה מאוד כדאי לשקול לקנות רצועת יוגה ארוכה יותר.

לאחר מכן תחליט אם אתה רוצה רצועה עם אבזם או לולאה. לי אישית יש רצועה עם שתי לולאות הזזה משני קצותיה – קלה מאוד לשימוש, מתכווננת וגם מתאימה לנשיאה של מזרן יוגה. לאחר שמצאת את הרצועה האידיאלית שלך, תוכל להתחיל!

הדרכים השונות לשימוש ברצועת יוגה
רצועת יוגה משרתת שלוש מטרות רבות: יישור, העמקה והתארכות. שלושת האלמנטים הללו חיוניים לתרגול יוגה בצורה בטוחה ויעילה של התרגול שלך, כמו גם כדי להפיק את המרב מכך.

יישור

כפי שצוין קודם לכן, רצועת יוגה יכולה לעזור לך לתקן את היישור שלך. אני משתמש ברצועות כדי לתקן את היישור בתנוחות חיוניות כמו צ'טורנגה או נבאסנה. רצועה מאפשרת לך לחוות את התחושה של התנוחה. ברגע שיש לך תחושה כיצד יש לתרגל תנוחה כראוי, הסיכון שלך לפציעה יורד ויהיה לך הרבה יותר קל לבנות כוח לביצוע התנוחה המלאה כיוון שאתה יכול להיות בטוח שאתה עובד נכון על השרירים.

הַעֲמָקָה
יתרון גדול נוסף של רצועת יוגה הוא בכך שהיא מאפשרת לך להעמיק את המתיחות כמו כיפוף קדימה. עם רצועה אתה יכול להעמיק בתנוחה מבלי לוותר על היישור עד שבסופו של דבר תוכל לזרוק את הרצועה ולבצע את הפוזה המלאה ביישור נכון – דוגמאות מצוינות הן כריכות או קינג רקדן.

התארכות
המטרה האחרונה מאוד שימושית היא להימנע מדחיסה ולהגיע רחוק יותר בתנוחה. יתכן שיהיה קשה להגיע לרגליים בתחילת תנוחת הקשת. רצועה יכולה לעזור לך לאחוז בכפות הרגליים מבלי לדחוס (או אפילו לפגוע) בעמוד השדרה, ולרגליים יש טווח תנועה רחב יותר ויכולות להגיע גבוה יותר.

תנוחת היד אל הבוהן הגדולה היא דוגמה טובה נוספת: במקום לעגל את הגב והכתפיים כדי להגיע לאצבע הבוהן אתה נותן לגוף שלך טווח תנועה רב יותר על ידי "הארכת" היד עם הרצועה – בסופו של דבר זה גם יאפשר לך להיפטר את הרצועה ובצע את התנוחה המלאה ללא עומס.

תנוחות יוגה שתוכלו לתרגל עם רצועה

  1. מתיחת צד – כדי למתוח את הידיים, הכתפיים ודפנות הגוף, אחזו ברצועתכם רחבה מעט מרוחב הכתפיים. מתנדנדים לאט מצד לצד, מותחים ופותחים את הכתפיים וכל צד של הגוף.
  2. פתיחת כתפיים – אחזו ברצועה קצת יותר רחב מהכתפיים שלכם. הביאו את זרועותיכם ישר לכיוון החזית ולאט לאט שוב ​​למעלה, המשיכו מאחורה.זוהי דרך עוצמתית לפתוח את הכתפיים ולוודא שהתנועה נשארת נוחה. שמור את הידיים מספיק רחבות על הרצועה.
  3. תנוחת השתחוות – למתיחת הירכיים והירכיים הפנימיות, בואו לתנוחת זווית קבועה. צרו לולאה מהרצועה, והניחו אותה סביב אזור המפשעה שלכם ומתחת לרגליים. ככל שהרצועה צמודה יותר, כך הרגליים שלך יהיו קרובות יותר לגוף. אתה יכול גם לשכב על הגב תוך מתן אפשרות לפתיחת הירכיים.
  4. תנוחת הרקדנית – צור לולאה בקצה הרצועה, והנח את כף רגלך בלולאה. עמד קרוב לקיר ליתר ביטחון, והרם את ידיך כלפי מעלה תוך החזקת הקצה השני של הרצועה, והפנה את המרפקים כלפי השמיים. לחץ על הרצועה והתחל להעביר את הידיים לאורך הרצועה, וקצר אותה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *