כללי

יוגה טיפולית: מדוע היא יכולה לסייע גם לכם?

יוגה טיפולית

עד לפני כמה שנים היוגה הייתה נחשבת כפעילות פנאי נחמדה עבור לא מעט אנשים. אך כיום יש כאלה שמסתכלים עליה בצורה שהיא מעט שונה. היוגה יכולה לסייע להתמודד עם מצבים שונים ומגוונים, בין היתר גם עם בעיות רפואיות שונות. כך שאם אתם סובלים מבעיה רפואית מסוימת, יכול להיות כי דווקא היוגה היא הפתרון. במאמר הבא אנו עומדים לדבר על יוגה תרפיה טיפולית. כך שאם עדיין לא יצא לכם לשמוע עליה, זוהי בהחלט הזדמנות מעולה.

לא מעט מהאנשים שבחרו לטפל בעצם בשיטה הזאת – קיבלו לא מעט מיתרונותיה. גם לכם יש אפשרות להצטרף לטרנד, ולטפל בעצמכם בצורה שהיא מעט שונה. השאירו מאחור את כל דרכי הטיפול המסורתיות, ותפתחו את עצמכם לטיפול חדשני. אולי דווקא הוא יביא איתו את הבשורה החשובה מנקודת המבט שלכם. בשורה שתאפשר לכם לדעת כי אתם ככל הנראה הולכים להתחיל דף חדש ממש בעתיד הקרוב.

מה המשמעות של יוגה טיפולית?

יש כאלה שירצו על ההתחלה להבין את ההבדל בין היוגה הרגילה לבין היוגה הטיפולית. לאנשים שיביטו מהצד אולי הטכניקות והפעולות יראו בדיוק אותו הדבר. אך יוגה תרפיה טיפולית מתבססת על מספר תנוחות, נשימות ותנועות שמטרתן לשפר את ההרגשה הכללית. מיד לאחר שתבצעו את הפעולות הללו, תצליחו לראות שיפור מסוים. חשוב להבהיר כי היוגה הטיפולית לא מתבסס על תרופות או תכשירים כאלה ואחרים. הרציונל מאחורי השיטה הוא להביא לשיפור משמעותי בהרגשה מבלי לקחת דברים שעלולים להזיק לגוף. יש אנשים שאינם מודעים לחסרונות הקיימים בצריכת תרופות שונות באופן קבוע. כעת יש לכם אפשרות לשנות את דרך הטיפול, ואולי תצליחו לראות גם שיפור משמעותי בהרכשה הכללית. הרי מגיע לכם למצוא את עצמכם במצב שבו תוכלו לפתוח דף חדש. מצב שבו הבעיות הרפואיות כבר לא יטרידו אתכם יתר על המידה.  

למי מיועדת היוגה הטיפולית?

זה אולי ישמע לכם מעט כללי ולא ברור, אך שיטת הטיפול הזאת יכולה להתאים לכולם. כל מי שמרגיש כי הוא רוצה לשפר את ההרגשה הכללית שלו. זה יכול להיות בגלל כאבים פיזיים או אולי דווקא בגלל בעיות שונות הקשורות לנפש. כל אחד יצליח למצוא את הנחמה שלו ביוגה, דבר שלא ניתן להגיד על כל שיטת טיפול אחרת. הטיפול הזה מיועד עבור אנשים בכל שכבות הגיל – צעירים, מבוגרים ואפילו זקנים. כאשר השאיפה היא להתאים את התרגילים ואת התנועות על פי השאיפות של כל מטופל. זה מה שגורם לאפשרות הזאת לקבל חשיפה גדולה ממש בשנים האחרונות.

מרגישים שיפור כעבור זמן קצר

לכל שיטת טיפול יש את הזמן שלוקח לה על מנת להשפיע ולהביא את עצמה לידיי ביטוי. יוגה תרפיה לא תדרוש מכם תקופת המתנה ארוכה עד אשר תוכלו לראות את תוצאותיה. לרוב כבר לאחר מספר מועט של טיפולים תצליחו לראות את השיפור בהרגשה. לא משנה אם הבעיה היא בעיה נפשית פנימית או בעיה פיזית. כל עוד תבצעו את התרגילים ואת התנועות כמו שצריך ועל פי כל הכללים אין לכך מניעה. רוב המטופלים מספרים על שיפור משמעותי כעבור תקופת זמן קצרה. זוהי עוד סיבה שבגללה רוב האנשים בוחרים לטפל בעצמם בשיטה הספציפית הזאת. אף אחד לא ירצה להמתין זמן רב עד אשר הוא יצליח לראות את השיפור המיוחל.

מה עושים במסגרת טיפולי יוגה תרפיה?

על מנת שתוכלו להכין את עצמכם בצורה טובה לטיפול, יהיה עליכם להבין מה הוא כולל בתוכו. כך תוכלו להבין האם שיטת הטיפול הזאת אידיאלית גם עבורכם. השאיפה היא שתדעו מראש כי השיטה הזאת תביא איתה את התוצאה שאתם כל כך מצפים לה.

  • תזונה בריאה ונכונה: עוד לפני שנדבר על התרגילים עצמם, ישנה חובה לשמור על תזונה נכונה. התזונה הנכונה מאפשרת לגוף להחלים, וזה לא משנה על איזה בעיה מדובר. כל הבעיות מתחילות ונגמרות בין היתר בהתאם לתזונה. 
  • תרגילי נשימה: הנשימה היא חלק בלתי נפרד מהגוף שלנו, ובזכות זה שאנו נושמים – אנו גם חיים. נשימה עמוקה יכולה לסייע מאוד ולשפר את ההרגשה הכללית. היא מורידה את מפלס הלחץ ומאפשרת להתמקד בעיקר.
  • תנוחות יוגה: לכל מטופל מתאימים את תנוחות היוגה שמתאימות עבורו, ישנה יוגה לילדים ויש יוגה למבוגרים. התנוחות הללו הן תנוחות המאפשרות לשחרר אזורים שונים בגוף. בדומה לנשימות, גם התנוחות יכולות להוריד במידה מסוימת את מפלס הלחץ.
  • דמיון מודרך: יוגה טיפולית מאפשרת לקחת את הדמיון לטיול קצר ומשמעותי. כזה שיאפשר לכם לחשוב על דברים אחרים למעט הבעיה ממנה אתם סובלים. ברגע שתיקחו את הדמיון לטיול, תוכלו להרגיש בשיפור מידיי.
  • תרגילי הרפיה: מיועד על מנת לשפר את כל הלחצים ואת כל הפחדים שהצטברו לאורך השנים. אם תבצעו את תרגילי ההרפיה כמו שצריך תוכלו לראות איך כל הגוף שלכם משתחרר מכל מה שחנק אתכם.

תטפלו בעצמכם ותוכלו להנות על הדרך

לא פעם נדמה כי על מנת שתוכלו לטפל בעצמכם, תצטרכו לעבור דרך לא נעימה. אך זה לא רלוונטי כאשר מדובר על טיפול על ידי יוגה טיפולית. היוגה עצמה נחשבת לפעילות מאוד מהנה, כזאת שאנשים מבצעים אותה ללא סיבה מיוחדת. כך שפתאום תוכלו למצוא את עצמכם במצב שבו אתם מטפלים בעצמכם ללא סבל. כל אחד בוחר את הפעילות המועדפת עליו ביוגה, זאת שגורמת לו לצבור כוחות מחדש. הרי בסוף לכל אחד יש את העדפות האישיות שלו, ובמסגרת יוגה תרפיה אפשר להביא אותן לידיי ביטוי. ברגע שאתם תאהבו את שיטת הטיפול שאותה תבצעו, תוכלו להרגיש מיד את תרומתה. לא תצטרכו לעשות ויתורים, ובטח שלא תצטרכו לבצע טיפולים שיגרמו לכם להרגיש לא בנוח. 

מהי העלות של טיפולי יוגה תרפיה?

האמת היא שהעלות של הטיפול משתנה בין המכונים השונים המבצעים את הטיפול הזה. כמובן שמראש עליו לוודא כי הטיפול שאותו אתם עומדים לעבור הוא טיפול הנקרא יוגה טיפולית. לרוב העלות אמורה לנוע בין 200 ₪ עד 400 ₪ עבור טיפול אחד. כמובן שאם תרכשו מספר טיפולים בו זמנית, תוכלו להוריד מעט את העלויות. אך השאיפה שלכם חייבת להיות לקבל את הטיפול הכי מקצועי על מנת שתוכלו להחלים. אם לא תקבלו טיפול מקצועי, סיכויי ההחלמה צפויים לרדת בהתאם. לכן אין מקום לחסוך בעלויות, בטח לא כאשר מדובר על הבריאות שלכם.

איך לבחור את המכון האידיאלי לטיפול?

יכול להיות שתשמעו על לא מעט מכונים שיציעו לכם לקבל טיפולי יוגה תרפיה. מבחינתכם אין מקום לויתורים, ובטח שלא תרצו לעשות לעצמכם הנחות. המטרה שאמורה לעמוד לכם לנגד העיניים היא לקבל את הטיפול המושלם. לכן חובה עליכם לחפש אחר מכון שיש לו ניסיון בביצוע יוגה טיפולית. לא כל מכון יוגה יהיה כזה המסוגל להעביר את שיטת הטיפול הספציפית הזאת. בנוסף כדאי לכם לבחון את הרזומה והניסיון של המדריכים השונים המעבירים את הטיפול. רק בסוף תוכלו להתחיל להתעניין בכל מה שקשור לשעות הטיפול וכמובן גם למחיר. תנסו לקבל את כל האינפורמציה עוד לפני שתעשו החלטה כזאת או אחרת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *