כללי

תנוחות יוגה להורים וילדים ביחד

תנוחות יוגה להורים וילדים

תרגול יוגה עם ילדים הוא דרך אחת לבנות איתם מערכת יחסים מצוינת. ביצוע תנוחות יוגה פשוטות יחד יכול לעזור להורה ולילד להירגע, להיות ברגע ולהשיג פעילות גופנית בו זמנית.

ילדים רבים מנהלים אורח חיים מלחיץ למדי הכולל שיעורים קבועים, ביצוע מבחנים, לקום מוקדם בבוקר, ימים ארוכים, ספורט תחרותי ועוד מגוון אלמנטים שעלולים להשאיר אותם חסרי ריכוז ושחוקים. הורים נמצאים גם בלחץ יומיומי עם חובות עבודה ומשפחה. בנוסף, ילדים גדלים בסביבה דיגיטלית שבה טלפונים סלולריים, אייפד, מחשבים וטלוויזיות הם הנורמה. בעוד שהטכנולוגיה חיה פעם בעולם שלנו, אנחנו חיים כיום בעולם של טכנולוגיה.

הפסקת יוגה ביחד יכולה לעזור להורים ולילדים להירגע מכל הקלט של הטכנולוגיה הדיגיטלית, כמו גם מהלחצים היומיומיים שהם עלולים להיתקל בהם. יוגה נגישה למבוגרים וילדים בכל הגילאים והגדלים ובדרגות שונות של יכולות אתלטיות. הסיבה לכך שכל אחד יכול לתרגל יוגה מילד צעיר ועד מבוגר יותר היא בגלל שהתנוחות נועדו לתרגל בקצב האישי של האדם; הם רק אמצעי להשגת מטרה – להיות מודע לחיבור הגוף, הנפש והרוח של האדם. במשך אלפי שנים אנשים מתרגלים יוגה כדי להרגיש שלמים עם עצמם.

יש מספר עצום של תנוחות יוגה שהורים יכולים לעשות עם ילדיהם, בלי יותר מדי מאמץ. בעוד שיוגה נתפסת לעתים קרובות כפעילות פסיבית, היא למעשה צורה מרתקת של פעילות גופנית. כמה שיוגה יכולה להיות שלווה וממרכזת, ילדים גם נהנים מהחיזוק הפיזי שלה; שמירה על התנוחות דורשת מאמץ משרירים צעירים. יוגה היא דרך טבעית ובריאה להורים ליצור קשר עם ילדיהם, והתנוחות מספקות פעילות גופנית, ללא עלות, להורה ולילד כאחד.

מהו הגיל המוקדם ביותר שהורים יכולים להתחיל לתרגל יוגה עם ילדם?
תינוקות עושים באופן אינסטינקטיבי תנוחות יוגה מסוימות כחלק מטווח התנועה הטבעי שלהם. הורים יכולים ליצור קשר עם התינוקות שלהם על ידי ביצוע מתיחות יוגה פשוטות כמו תנוחת הפרפר.

ילדים יכולים להתחיל לעשות תנוחות יוגה פשוטות בעצמם כבר בגיל שנתיים; במהלך השנים המעצבות הללו, הם מאוד מושפעים ופתוחים לרעיונות ומושגים חדשים. בנוסף, מכיוון שיוגה משרה מיומנויות לא תחרותיות, היא מהווה דחיפה עצומה להערכה העצמית של ילד צעיר.

5 תנוחות יוגה לנסות עם הילדים

ניתן לתרגל תנוחות אלו בכל שעה ביום; עם זאת, השתדלו לא לאכול מיד לפני כן, מכיוון שרבות מהתנוחות מתפתלות על פני איברי העיכול. אין מגבלות זמן לתרגל יוגה עם ילדך; אפילו 5 דקות ביום יכולות לסייע רבות בביסוס שגרה של פעילות גופנית בריאה ביחד.

שמור על זה פשוט כדי שילדים יוכלו להצליח. אתה יכול להתחיל על ידי החזקת התנוחות במשך 8-10 שניות. עדיף להתחיל לאט ולהתפתח בהדרגה. אין צורך במזרן יוגה; אתה תמיד יכול להתאמן על מגבת או שטיח.

1 – תנוחת הנר

תנוחה זו היא דרך מצוינת להתחיל את תרגול היוגה המשפחתי שלך. כל שעליך לעשות הוא לכרוע ברך על הרצפה עם הידיים בתנוחת תפילה מול הלב. ואז התחילו לאט לאט לשאוף ולנשוף דרך האף מספר פעמים כדי לעבור ממה שעשיתם לפני זמן היוגה.

2 – תנוחת הפרה

תנוחה זו מותחת את עמוד השדרה כדי להכין אותו לתנוחות אחרות. החל על ארבע, קמר את הגב ושאף דרך האף. לאחר מכן נשפו דרך האף וסובב את עמוד השדרה. עשה זאת מספר פעמים לפני שאתה הולך ליציבה הבאה. אתה יכול אפילו לגרום לילד שלך לומר "מו" בזמן התנוחה.

3 – תנוחת הכלב

התחל על הידיים והברכיים ולאחר מכן יישר לאט את הרגליים והרם את הירכיים לאוויר. הביטו למטה אל בהונות הרגליים וקחו כמה נשימות עמוקות פנימה והחוצה דרך האף לפני היציאה מהתנוחה.

4 – תנוחת העכבר

ממצב ישיבה הנח את ראשך על הרצפה והשב על העקבים. הביאו את הידיים לצד הגוף ופשוט התמקדו בנשימה פנימה והחוצה דרך האף.

5 – בלי תנוחה בכלל

לאחר תרגול יוגה, תמיד חשוב להקדיש לפחות 2 דקות להירגע כדי שגופך יוכל לספוג את כל היתרונות של התנוחות היותר פעילות. שכבו על הגב, עם הידיים לצדכם וכפות הידיים פונות לתקרה. אתה יכול אפילו להשמיע שיר מרגיע בזמן התנוחה הזו כדי לעזור לגוף שלך להירגע.

תהנה מהזמן המושקע בקשר עם ילדך באמצעות יוגה. הורים הם מודל לחיקוי עבור ילדיהם, ואם אתה יכול להקדיש זמן לתרגול יוגה איתם אתה נותן להם מתנה נהדרת שתועיל להם במשך שנים רבות. ראה כיצד יוגה יכולה להועיל לא רק לגוף שלך, אלא גם לנפש ולנשמה שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *