כללי

5 תנוחות היוגה הטובות ביותר לנשים בהריון

יוגה לנשים בהריון

אלו הן חמש תנוחות היוגה הטובות ביותר לנשים בהריון כדי להקל על אי נוחות גופנית ולהתכונן לצירים וללידה.

הריון יכול להיות תקופה יפה ונפלאה, אבל זה יכול לבוא גם עם הרבה כאבים. לעתים קרובות, הגוף שלך מתחיל לכאוב במקומות ובדרכים חדשות לגמרי.

אז מה את יכולה לעשות כדי שיהיה לך תשעה חודשים נוחים יותר? עייפה ככל שתהיי, פעילות גופנית במהלך ההריון חשובה – לך ולתינוקך.

יוגה היא פעילות גופנית בטוחה ויעילה במיוחד לנשים בהריון, מכיוון שמלבד מתן הקלה במהלך ההריון, היא יכולה לעזור להכין את גופך לצירים וללידה. התנועות העדינות והנשימה האיטית יכולים גם הם לספק הקלה במתח.

להלן חמש תנוחות היוגה הטובות ביותר לנשים בהריון.

תנוחה ראשונה

יוגה לנשים בהריון תנוחת חתול/פרה

תנוחת חתול/פרה. אם את חווה כאבי גב, תרצי לתמרן בין שתי התנוחות הללו. סט תנועות בסיסי זה מותח את עמוד השדרה ומאפשר לבטן להתלות, מה שיכול להקל על המתח. זה גם יכול לעזור להעביר את התינוק למצב אופטימלי ללידה.

תנוחות אלו יעזרו לך במהלך הצירים אם אתה חווה "צירי גב". כדי למקסם את היתרונות של תנוחות אלה, יש לסנכרן את הנשימה שלך עם המתיחה שלך על ידי נשימה פנימה והרחבת הבטן שלך על מתיחה של הפרה ונשיפה וכיווץ הבטן שלך כאשר הגוף מתעקם.

תנוחה שנייה

תנוחת שולחן מאוזן. על ארבע, מתחו את רגל ימין אחורה מאחוריכם והושיטו את זרוע שמאל קדימה, החזיקו 3-5 נשימות ואז החליפו. תנוחה זו דורשת כוח ליבה כדי לשמור על שיווי משקל, ולכן היא טובה להפעלת שרירי הבטן הללו, שתהיה חשובה במהלך הצירים! ייתכן שתמצאי גם הקלה בכאבי רצועות אם תתרגל באופן קבוע.

תנוחה שלישית

כלב פונה כלפי מטה מול קיר. וריאציה זו של כלב כלפי מטה מצוינת לעזור להקל על מתח הגב העליון והכתפיים, כמו גם לפתוח את העצה והגב התחתון. שימוש בקיר שומר גם על ראש מורם, מה שמומלץ אם אתן חוות צרבת. הערה: הגרסה בתמונה אינה משתמשת בקיר. כדי לשנות, הנח את הידיים על הקיר במקום על הרצפה.

יוגה לנשים בהריון כלב פונה כלפי מטה מול קיר

תנוחה רביעית

תנוחת האלה. סקוואט רחב רגליים יכול להתבצע עם או בלי תמיכה של קיר לאיזון. תנוחה זו מחזקת את הרגליים ורצפת האגן, ומעודדת את פתיחת הירך – כל מרכיבי המפתח בתהליך הלידה!

יוגה לנשים בהריון תנוחה חמישית

תנוחת זווית קשורה. תרגל יציבה טובה ונשימה עמוקה בזמן שאת נמצאת בתנוחת זווית קשורה. את יכולה אפילו לתת לעצמך עיסוי כף רגל ושוק כדי לשפר את זרימת הדם ולהקל על העומס של תוספת משקל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *